Cyklinowanie

Cyklinowanie parkietu Białystok

Odzyskaj piękno swojej podłogi poprzez profesjonalne cyklinowanie!

Cyklinowanie parkietu (albo szlifowanie parkietu) to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu części warstwy licowej drewna. Stosuje się je w dwóch przypadkach: przy montażu nowych surowych elementów oraz przy renowacji starych podłóg drewnianych.
W czasie montażu parkietu z nowych elementów niemożliwym jest uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni, gdyż podkład cementowy nie jest idealnie równy a także parkiet i deski są produkowane z pewnymi normatywnymi tolerancjami grubości. Po związaniu kleju drewno jest szlifowane materiałami ściernymi o kilku gradacjach, wypełnia się też szczeliny przy użyciu specjalnych wypełniaczy do szczelin.

W przypadku renowacji podłóg drewnianych cyklinowanie polega na usunięciu wraz z drewnem powłoki lakierniczej (albo warstwy zaimpregnowanej olejem).
Do cyklinowania podłogi drewnianej używa się na ogół trzech rodzajów maszyn – cykliniarki, „kątówki” oraz polerki. Cykliniarka to duża, ważąca ok. 70-80 kg maszyna, którą szlifuje się duże powierzchnie. Przy pomocy kątówki szlifuje się obszary przy ścianach i narożnikach. Polerka to maszyna z rotującą tarczą służąca do uzyskania gładkiej powierzchni przed lakierowaniem albo olejowaniem. Nasi parkieciarze używają cykliniarek niemieckich producentów Frank i Lägler.

Deski warstwowe poprzez swoją budowę (sklejka drewno liściaste + warstwa użytkowa dębowa lub jesionowa do 6 mm) są podłogami stabilnymi, o zdecydowanie mniejszej naturalnej pracy drewna niż deski podłogowe drewna litego. Deski warstwowe są klasyfikowane w trzech klasach pod względem wizualnym. Produkowane są w szerokościach 140-210mm, czterostronnie fazowane, gładkie lub szczotkowane, wykończone są lakierami o dużej odporności na ścierania lub olejami, olejówkami, twardym woskami firm LOBA, OVERMAT i innych, w różnych kolorach i odcieniach.

Różnorodność kolorystyki powoduję możliwość zadowolenia estetycznego nawet u najbardziej wymagających naszych Klientów, przyszłych użytkowników podłóg drewnianych. W naszej ofercie handlowej posiadamy elementy podłóg drewnianych w postaci desek podłogowych litych i warstwowych, „surowych” oraz wykończonych lakierami i olejami. Oferujemy również profesjonalną chemię parkieciarską niemieckich firm LOBA i WAKOL. Wówczas do cen netto doliczamy podatek VAT w wysokości 23%.

Oferujemy również usługę kompleksowego wykonawstwa podłóg drewnianych. Jako Wykonawca dostarczamy podłogę drewnianą (np. deski warstwowe, lite lub inne) oraz materiały w postaci chemii parkieciarskiej (np. masy wyrównawcze, grunty dyspersyjne i poliuretanowe, kleje dwuskładnikowe i polimerowe, lakiery jedno i dwuskładnikowe, oleje, olejowoski) niezbędne do realizacji zleconej usługi. Przy kompleksowej usłudze ma zastosowanie preferencyjna stawka VAT w wysokości 8%.

Potrzebujesz kompleksowej konsultacji?

Przyjdź do jednego z naszych punktów obsługi klienta.

Punkty obsługi