Deska tarasowa – jaką wybrać? – rodzaje, koszt

16 września 2021

Wielu z nas szuka idealnego rozwiązania do swojego tarasu lub ogrodu. Niekiedy taras jest większej lub mniejszej wielkości, przystrojony na wiele sposobów – kwiatami, pochodniami, lampami i lampkami czy też meblami ogrodowymi. Aby to wszystko ze sobą współgrało wizualnie, musi mieć wspólne podłoże. No właśnie – podłoże! Jaki pomysł wybrać na podest do naszego tarasu? 

Deski tarasowe – najlepsze warianty

Aby ustanowić uniwersalny, komfortowy i przede wszystkim funkcjonalny wygląd do swojego tarasu, gdzie każdy dobrany dodatek będzie pasował wizualnie do reszty – najlepszym wyjściem są deski tarasowe. Mają masę wariantów, ogromną gamę odcieni, która zachwyci każdego i tym samym każdy znajdzie tu coś dla siebie. Taras uzupełniony deskami tworzy ciepły, elegancki klimat, który towarzyszy nam przy spędzaniu miłych wieczorów przy herbacie, czytaniem książki bądź głośnych grillach czy imprezach. Jasne, ciemne lub bardzo ciemne – dopasuj swoje ulubione deski tarasowe według własnych upodobań oraz reszty wystroju tarasu, który planujesz wykonać. 

Deski na taras – zalety 

Przede wszystkim, deska tarasowa nadaje pięknego, charakterystycznego tarasom ciepłego wyglądu, który nie tylko wygląda tak wizualnie, ale faktycznie daje najwyższy komfort cieplny! Nawet w najgorętsze dni możemy wyjść na drewniane deski bez zastanowienia, ponieważ nie ulegają nadmiernemu nagrzaniu, a wieczorem będą przyjemnie dla dotyku, ponieważ pozostają lekko ciepłe. Dlatego nigdy nie powinniśmy się decydować na powierzchnię tarasowa ze sztucznego tworzywa, ponieważ te natomiast mają zupełnie odwrotne właściwości. Dodatkowo, nie sprawiają problemów z noszeniem się kurzu oraz pyłków, tak jak to bywa w przypadku płyt betonowych. nie – w przypadku płyt betonowych już by tak nie było.

Deski na balkon – czy również się sprawdzą? 

Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! Deski wykonane z naturalnego drewna są na tyle uniwersalne, że będą idealnie pasowały do Twojego ogrodu, tarasu, a nawet balkonu! Wystarczy odpowiednio przygotować podłoże powierzchni płyty balkonowej pod deski. Takie drewniane podłogi eksponują się niezwykle elegancko, a w niektórych odsłonach i dodatkach nawet luksusowo! Dodatkowym, zdecydowanym atutem jest to, że nie ulegają odbarwieniom ani wytarciom. Mało tego, wyjście na śliski balkon czy taras przestanie być naszym zmartwieniem, ponieważ deski tarasowe są antypoślizgowe. Są również odporne na niskie i wysokie temperatury. Odpowiednio ułożone tarasy idealnie pasują do otaczającej natury w ogrodzie oraz ze wszystkimi dodatkami, tworząc harmonijną perspektywę.

Deska tarasowa kompozytowa – czy nada się na taras? 

Jednym z najlepszych wyjść na taras jest właśnie położenie deski kompozytowej. Swoim wyglądem bardzo precyzyjnie przypomina drewno naturalne, rzadko kto potrafi zauważyć jakąkolwiek różnicę. Jest to połączenie różnych substancji sztucznych wraz z pyłem drewnianym. Dzięki swoim walorom, czyli odporności na zmienne warunki pogodowe nie ma konieczności konserwacji! To z pewnością jest gigantyczny plus na tle zwykłych desek tarasowych z drewna. Dodatkowym atutem jest przede wszystkim cena – ponieważ koszt takich desek nie jest wybitnie wygórowany, a wręcz przeciwnie, jest on bardzo atrakcyjny w porównaniu z lepszej jakości deskami drewnianymi. 

Podłoga tarasowa – dlaczego ją wybrać?

Drewniane podłogi do tarasu niosą za sobą cały wachlarz atutów Jednym z nich jest z pewnością to, że ich montaż jest bajecznie prosty i wcale nie wymaga skomplikowanych, górnolotnych narzędzi, aby móc je prawidłowo położyć na naszym balkonie bądź tarasie. Płytki są zimne i twarde w dotyku, natomiast deski tarasowe są przyjemne i chłoną ciepło, ale jednocześnie nie nagrzewają się bardzo mocno podczas upałów. W zależności od wybranego przez Ciebie rozmiaru deski tarasowej – większego lub mniejszego – zależny jest czas składania, ponieważ im większe deski, tym szybciej zakończysz cały proces. Nie muszą być Ci straszne wszelkie pobicia naczyń, kubków czy telefonu, ponieważ deski tarasowe działają niezwykle amortyzująco, w porównaniu do innych podłoży.

Pozwól sobie na taras z drewna! 

Drewniane podłogi na tarasie dodają wyjątkowo eleganckiego wyglądu i są na tyle uniwersalne, że można je połączyć ze wszystkim! Natomiast deski kompozytowe, proste, pozbawione drzazg, spękań oraz sęków z pewnością przypadną do gustu Tobie i Twoim bliskim. Taras to wyjątkowe miejsce spotkań z rodziną, Twoimi przyjaciółmi i bliskimi. Dzięki dużemu wachlarzowi wyboru tego, czego potrzebujesz, indywidualnie dostosujesz deski pod wygląd Twojego tarasu, aby móc się cieszyć pełnią wyglądu, estetyki i komfortu!