Panele drewniane

Panele drewniane Białystok

Mocne i eleganckie panele drewniane, które ozdobią każde wnętrze!

Panele drewniane to deski warstwowe o wykończonej powierzchni, gotowe do układania, niewymagające cyklinowania. Panele drewniane mogą być wykończone olejem albo lakierem. Takie rozwiązanie ułatwia montaż i przede wszystkim znacznie go przyspiesza, uwalniając inwestora od uciążliwego cyklinowania.

Drewniany panel składa się z dwóch albo trzech warstw, z których wierzchnia – zwana licową – jest wykonana ze szlachetnego drewna. To ta warstwa jest widoczna dla użytkownika i zgodnie z nią nazywany jest asortyment.

Budnik produkuje panele drewniane dębowe (gotowe deski warstwowe) w wielu wariantach – naturalne i barwione, gładkie i szczotkowane. Szczególnie wymagającym klientom oferujemy deski postarzane i wędzone.

Panele drewniane to także alternatywa dla tradycyjnych desek czy też parkietów. W przeciwieństwie do nich jednak nie wymagają cyklinowania ani lakierowania/olejowania, dzięki czemu montaż jest znacznie łatwiejszy, co przyśpiesza oddanie gotowej podłogi użytkownikowi.
Panele drewniane są z reguły fazowane czterostronnie, co nie tylko tworzy ciekawy wzór na posadzce, ale i ułatwia montaż maskuje ewentualnie powstające szczeliny.
Klasyfikacja paneli drewnianych dotyczy klasy drewna: rustik (z sękami), natur, selekt. Elementy mogą być szczotkowane albo gładkie. Do wykończenia paneli drewnianych używamy olejów, olejowosków albo lakierów LOBA i OVERMAT. Sposób układania to z reguły tak zwana posadzka angielska – elementy są układane równolegle bez tworzenia żadnych wzorów. Panele podłogowe drewniane warstwowe mogą być montowane na ogrzewaniu podłogowym.

Przy kompleksowej usłudze ma zastosowanie stawka VAT 8%, zaś przy zakupie samych materiałów – stawka VAT 23%. Nasza współpraca z klientem rozpoczyna się od wizyty na budowie wyspecjalizowanego technika, który wykonuje pomiary parametrów posadzki: wilgotności (mierzona metoda CM) i wytrzymałości na ścinanie (mierzona metodą PRESSOMESS), a także pomiar wilgotności i temperatury powietrza. Następnie przedstawiamy klientowi kompleksową ofertę uwzględniającą odpowiednie przygotowanie podłoża, wykonujemy obmiary powierzchni z natury i ustalamy termin wykonania usługi. Montaż podłóg drewnianych wykonują nasi wyspecjalizowani fachowcy znający specyfikę prac parkieciarskich, charakterystykę i cechy stosowanych materiałów podłogowych a także zakres stosowania chemii parkieciarskiej stosownie od rodzaju materiałów podłogowych i parametrów podłoża.

Oferujemy profesjonalną chemię parkieciarską produkcji niemieckiej niezbędną do realizacji zleconej usługi:
LOBA – szpachle, lakiery podkładowe bezbarwne i koloryzujące, lakiery nawierzchniowe jedno- i dwuskładnikowe występujące w wersji ekstramatowej, matowej, półmatowej i błyszczącej, oleje i olejowoski bezbarwne i koloryzujące, środki do mycia i pielęgnacji podłóg;
WAKOL – masy wyrównawcze i szpachlowe, żywice naprawcze, grunty dyspersyjne oraz wzmacniające, poliuretanowe, przeciwwilgociowe, maty odsprzęgające i wygłuszające, kleje dyspersyjne, poliuretanowe i polimerowe.
Na wykonaną usługę posadzkarską udzielamy gwarancji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji i montażu podłóg drewnianych oraz stosowaniu różnorodnych materiałów wysokiej jakości jesteśmy w stanie sprostać najśmielszym oczekiwaniom klientów.

Trwałość oraz wyjątkowa elegancja to zdecydowanie domena paneli drewnianych, które cieszą się coraz większą popularnością. Podłogi wykonane z drewna to naturalny styl, który dzisiaj staje się symbolem luksusu. Panele drewniane produkowane są z różnych gatunków drewna, dzięki czemu ich wygląd można dopasować do wystroju wnętrza i wymagań wytrzymałościowych. W pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu stosuje się panele z warstwą licową wykonaną z twardszych gatunków – dąb, jesion, merbau. Tam, gdzie podłoga jest używana w sposób delikatny, sprawdzi się każdy gatunek drewna – można więc skoncentrować się na wrażeniach wizualnych.
Oferujemy także usługę kompleksowego wykonania podłóg drewnianych z mozaik, parkietów litych, parkietów warstwowych oraz desek litych i desek warstwowych surowych do cyklinowania a także renowację i konserwację podłóg drewnianych.

Potrzebujesz kompleksowej konsultacji?

Przyjdź do jednego z naszych punktów obsługi klienta.

Punkty obsługi