Panele laminowane

Panele laminowane
- Białystok i Warszawa

Panele laminat to doskonała alternatywa dla prawdziwego drewna!

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Leon Budnik jest firmą specjalizującą się w wykonawstwie podłóg drewnianych oraz schodów w Białymstoku. Posiadamy szeroką ofertę handlową w zakresie podłóg drewnianych. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem i pytaniami Klientów, swoją ofertę handlową poszerzyliśmy o panele laminowane renomowanej firmy europejskiej WENINGER. Jeśli gustujesz w podłogach drewnianych, ale szukasz tańszej opcji, to panele laminat będą idealnym kompromisem! Podłogi laminowane to ogromna różnorodność wzorów i kolorów paneli świetnie imitujących prawdziwe drewno. Tego typu panele są nie tylko estetyczne i naturalnie piękne, ale także trwałe i odporne na zarysowania. Wysokiej jakości panele laminowane to przede wszystkim długotrwały komfort użytkowania oraz naturalność o autentycznym wyglądzie drewna.

Podłogi z paneli laminowanych są interesującą odpowiedzią na podłogi drewniane. Nowe produkty paneli, w ostatnim okresie osiagnęły wysoki poziom jakościowy oraz ciekawe rozwiazania wizualne. Panele laminowane do złudzenia przypominają naturalne materiały i czasami aż trudno odróżnić, czy jest to oryginał, czy laminowana imitacja. Rynek oferuje szeroką gamę paneli laminowanych, różniacych się wzorem, kolorem, fakturą, grubością, jakością wykonania i trwałością materiału. Dzięki trwałej warstwie wierzchniej panele laminowane są odporne na uderzenia, wgniatanie, ścieranie, działanie światła, czy plamy. Dlatego nawet użytkowane przez wiele lat nie tracą swojego pierwotnego wyglądu. Istotną ich zaletą, oprócz estetyki czy wyglądu jest na pewno atrakcyjność cenowa w stosunku do produktów podłogowych drewnianych. Koszt niektórych paneli zaczyna się już od ok. 20 zł/m2

Panele laminowane WENINGER to szeroka gama kolorystyki, charakteryzujące się dużą odpornością na nacisk i zarysowania. Wiele kolekcji paneli laminowanych w różnych grubościach, klasach ścieralności, klasach użyteczności o różnorodnej strukturze. Interesującym produktem jest Kolekcja DE LUX Jodełka, klasa AC6 z możliwością układania w obiektach użyteczności publicznej. By podłoga laminowana na długo zachowała ładny wygląd, trzeba o nią odpowiednio dbać. Warto do tego używać środków pielęgnujących i czyszczących polecanych specjalnie do pielęgnacji paneli. Nie wymaga ona szczególnych zabiegów czy konserwacji. Wystarczy zamieść ją miękką szczotką, a zabrudzenia usunąć wilgotną ścierką z dodatkiem delikatnego płynu czyszczącego. Dobre jakościowo panele idealnie pasują do siebie, nie tworząc szczelin, w których mógłby gromadzić się brud i kurz. Zapraszamy do naszych punktów sprzedaży w Białymstoku przy ulicy Hetmańskiej 10 oraz w Warszawie przy ul. Bartyckiej 26 paw. 84-85.

Panele laminowane

Panele podłogowe laminowane możemy podzielić pod względem kilku parametrów. Najczęściej naszą uwagę przykuwa ich grubość. Do najpopularniejszych paneli zaliczymy panele o grubości 8 mm. Jednak oprócz nich, występują także panele o grubości 6 mm, 10 mm, 12 mm, a także 14 mm. Im grubsze, tym bardziej stabilne i odporne na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Zwracając uwagę na właściwości paneli, bardzo ważną cechą jest klasa ścieralności. Obecnie producenci udostępniają aż 6 klas ścieralności paneli: AC1, AC2, AC3, AC4, AC5 oraz AC6.

Klasy paneli laminat

Klasy: AC1 i AC2 praktycznie zniknęły z rynku ze względu na niską trwałość. W punktach handlowych najczęściej oferowane są panele o klasie ścieralności wynoszącej minimum AC3. Jeżeli zależy nam na tym, by panele podłogowe posiadały wystarczające właściwości, do pomieszczeń o częstym charakterze użytkowania, możemy wybrać produkty z oznaczeniem AC4. Do pomieszczeń użyteczności publicznej AC5, AC6. Na panelach widnieje czasem klasa użyteczności: klasa 33 – przeznaczone do lokali mieszkalnych oraz klasa 33 do obiektów użyteczności publicznej.

Łatwy montaż

Charakterystycznym elementem paneli laminowanych są V-fugi, czyli fazowane krawędzi, optycznie oddzielające panele od siebie. Panele laminowane WENINGER układa się na podłożu jako „podłogi pływające” stosując specjalne podkłady z pianki poliuretanowej dedykowane przez Producenta (podkład PROFI PE oraz MAX PROFI 3 in 1). Można je ułożyć samodzielnie, bez pomocy fachowca, bez użycia specjalistycznych maszyn, w ciągu jednego dnia.

Gotowe do użytku

Do każdej paczki paneli dołączona jest instrukcja składania, więc można się tego nauczyć już za pierwszym razem, a gdy zmienimy zdanie lub wyprowadzamy się z mieszkania, możemy je sprawnie zdemontować i ułożyć w innym pomieszczeniu. Oprócz łatwego montażu, kolejną zaletą jest fakt, iż podłoga jest gotowa do używania natychmiast po jej położeniu, nie wymaga lakierowania. Podłogi z takich paneli nie są odnawialne. Uszkodzone elementy można jedynie wymienić na nowe.

Ogrzewanie podłogowe a panele laminowane

Panele laminowane, które można ułożyć na ogrzewaniu podłogowym mają na opakowaniu stosowną informację podaną przez producenta. Dobrze jest jednak dodatkowo zapytać sprzedawcę o rodzaj ogrzewania podłogowego, na jakim mogą być ułożone. Większość producentów paneli laminowanych zastrzega, że należy je stosować wyłącznie na ogrzewaniu wodnym. Bardzo ważnym elementem jest użycie dedykowanego podkładu przystosowanego do ogrzewania podłogowego o wysokiej przewodności cieplnej.

Potrzebujesz kompleksowej konsultacji?

Przyjdź do jednego z naszych punktów obsługi klienta.

Punkty obsługi