Panele podłogowe i ich rodzaje

26 października 2021

Drewniane panele to świetny sposób na dodanie niezwykłego uroku dla pomieszczenia. Wykończenie lakierem lub olejem sprawia, że ich montaż jest o wiele łatwiejszy oraz szybszy, ponieważ nie wymagają one cyklinowania. Panel składa się z trzech warstw, najwyższa z nich, ta która jest widoczna dla użytkownika jest wykonywana ze szlachetnego drewna.

Panele drewniane są wykonywane z wielu gatunków drewna, co sprawia, że idealnie dopasowują się do wymagań wnętrza. Cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na ich wyjątkowy wygląd. Oferujemy usługę kompleksowego wykonania podłóg drewnianych z mozaik, parkietów litych, parkietów warstwowych oraz desek litych i desek warstwowych surowych do cyklinowania a także renowację i konserwację podłóg drewnianych.

Rodzaje paneli podłogowych – jakie wybrać?

Jest wiele rodzajów paneli pokojowych, co oznacza, że dostosowują się one do potrzeby oraz wizji klienta. Nasza firma produkuje panele drewniane dębowe w wielu wariantach zarówno barwiona jak i naturalne, szczotkowane i gładkie. Oferujemy również deski postarzane i wędzone.

Wybór paneli należy dostosować do aranżacji wnętrza. Warto pamiętać, aby dopasować je w taki sposób, żeby doskonale zgrywały się z wystrojem pomieszczenia  oraz przyciągały uwagę przebywających w domu gości. Klasyfikacja paneli drewnianych dotyczy klasy drewna rustik (z sękami), natur i selekt.

Panele do pokoju – dlaczego jest to najlepszy wybór?

W przeciwieństwie do innych tradycyjnych desek oraz parkietów, panele nie wymagają cyklinowania, olejowania ani lakierowania, to właśnie sprawia, że ich montaż jest znacznie łatwiejszy oraz przyspieszony, dzięki czemu klient sprawniej otrzymuje gotową podłogę.

Najczęściej panele podłogowe są fazowane czterostronnie, przez co otrzymujemy niepowtarzalny wzór na posadzce, oprócz tego montaż staje się łatwiejszy oraz maskuje powstające szczeliny. Do wyboru posiadamy elementy szczotkowane lub gładkie.

Panele podłogowe – od czego zacząć?

Na samym początku należy pamiętać, aby wyspecjalizowany technik wykonał pomiary parametrów posadzki  wilgotności (mierzona metoda CM) i wytrzymałości na ścinanie (mierzona metodą PRESSOMESS), a także pomi ury powietrza. 

Następnie należy odpowiednio przygotować podłoże. Wykonać pomiary powierzchni oraz ustalić termin wykonania usługi.

Nasza firma oferuje wszystkie z tych pomocy. Wykonują je nasi wyspecjalizowani fachowcy znający specyfikę prac parkieciarskich, charakterystykę i cechy stosowanych materiałów podłogowych a także zakres stosowania chemii parkieciarskiej stosownie od rodzaju materiałów podłogowych i parametrów podłoża. Przy kompleksowej usłudze ma zastosowanie stawka VAT 8%, zaś przy zakupie samych materiałów – stawka VAT 23%. 

Czego użyć przy zakładaniu  paneli?

Do wykończenia paneli stosujemy olejów, olejowosków albo lakierów LOBA i OVERMAT. Podczas układania elementy kładziemy równolegle bez tworzenia wzorów. Mogą być one montowane na podłogowym ogrzewaniu. Nasza firma przy realizacji zleconej usługi używa profesjonalnej chemii parkieciarskiej:

  • LOBA – szpachle, lakiery podkładowe bezbarwne i koloryzujące, lakiery nawierzchniowe jedno- i dwuskładnikowe występujące w wersji ekstramatowej, matowej, półmatowej i błyszczącej, oleje i olejowoski bezbarwne i koloryzujące, środki do mycia i pielęgnacji podłóg;
  • WAKOL – masy wyrównawcze i szpachlowe, żywice naprawcze, grunty dyspersyjne oraz wzmacniające, poliuretanowe, przeciwwilgociowe, maty odsprzęgające i wygłuszające, kleje dyspersyjne, poliuretanowe i polimerowe.