Parkiet dębowy na scenie w Bielskim Domu Kultury

20 września 2020

Na scenie w sali widowiskowej instalowaliśmy nasz parkiet dębowy o wymiarach 22x70x300 mm. Parkiet ten nie był jednak klejony do podłoża, jak to się zwykle robi. Parkiet mocowany na gwoździe – taki był wymóg projektanta.

Posadzka na scenie wymaga odpowiedniej elastyczności, by zapewnić bezpieczeństwo występującym artystom. Dlatego na podłożu zainstalowaliśmy na legarach krzyżowych ślepą podłogę z deski sosnowej a przestrzeń pod nią została wypełniona odpowiednim materiałem wygłuszającym. Dopiero na ślepej podłodze zainstalowaliśmy parkiet, przybijając go gwoździami. To typowa konstrukcja podłogi sportowej na legarach.

Powierzchnia zainstalowanego na scenie parkietu to ok. 190 m2. Po instalacji posadzka została wycyklinowana i zaimpregnowana dwuskładnikowym olejem do parkietu LOBASOL HS 2K ImpactOil.

Wybór parkietu dębowego zaimpregnowanego olejem LOBASOL HS 2K ImpactOil podyktowany był faktem, że system ten jest zaklasyfikowany do odpowiedniej klasy palności, zapewniając bezpieczeństwo pożarowe obiektu.