Podłogi drewniane w filharmonii

25 kwietnia 2021

W marcu 2021 r. ukończyliśmy montaż podłóg drewnianych w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Łączna powierzchnia ułożonego parkietu to około 480 m2.

Na scenie o powierzchni około 112 m2 zainstalowaliśmy lity parkiet dębowy natur o wymiarach 22x70x350. Podkładem pod parkiet była sklejka, do której kleiliśmy elementy twardo-elastycznym klejem do parkietu WAKOL MS 232. Po wycyklinowaniu wypełniliśmy szpary w parkiecie pyłem zmieszanym z wypełniaczem Loba WS Easy Fill. Jako podkład zastosowaliśmy lakier podkładowy Loba Prime, który zapewnia dobrą przyczepność lakieru do posadzki oraz utrzymuje dość jasny odcień drewna. Na koniec zastosowaliśmy dwie warstwy matowego lakieru do parkietu Lobadur WS 2K Duo. Matowy lakier nie pogłębia koloru drewna, dzięki czemu parkiet na scenie sprawia wrażenie bardzo jasnego.

Również na widowni filharmonii został ułożony parkiet dębowy natur 22x70x350. Parkiet został zamocowany na około 370 m2 powierzchni poziomych i pionowych.
Tu podkładem były płyty gipsowo-cementowe, do których przymocowaliśmy specjalną matę dźwiękochłonną tłumiącą dźwięk kroków WAKOL TS 112. Zastosowanie takiej maty poprawia właściwości akustyczne drewnianej podłogi i całej sali widowiskowej. Do klejenia maty oraz parkietu na macie użyliśmy kleju poliuretanowego WAKOL PU 215. Do wykończenia użyliśmy – tak jak na scenie – lakieru podkładowego Loba Easy Prime oraz lakieru nawierzchniowego Lobadur WS 2K Duo mat.