Schody drewniane

Schody drewniane
- Białystok i Warszawa

Nasza oferta obejmuje schody drewniane, które mogą być montowane na betonie – nazywamy to obłożeniem stopni betonowych drewnem klejonym, oraz schody samonośne – na konstrukcji własnej, czyli zamontowane na drewnianych podporach albo wangach.

Elementy schodów (stopnice i podstopnice) mają budowę (konstrukcję) warstwową. Wykonane są z trzech warstw, które są do siebie sklejone: warstwa górna (użytkowa, licowa), warstwa środkowa czyli wypełnienie oraz odprężna warstwa dolna. Warstwy górna i dolna mogą mieć grubość 4 mm albo 6 mm. Całkowita grubość stopnia drewnianego wynosi 35 mm albo 40 mm. Materiał wykorzystywany do produkcji schodów (trepów) to przeważnie drewno dębowe albo jesionowe. Na życzenie nabywcy używamy do produkcji innych gatunków drewna. Naszą ofertę uzupełniają schody z drewna krajowego jak klon, sosna, buk itp. oraz schody z drewna egzotycznego m.in. z merbau, jatoba, teak.

Nasze schody drewniane można nabyć jako wyrób do samodzielnego montażu albo wraz z usługą montażu. W przypadku nabycia samych stopni schodowych i podstopni schodowych do ceny netto doliczamy podatek VAT w wysokości 23%. Jeśli klient zdecyduje się na kompleksową usługę i zamówi materiał drewniany czyli elementy schodów (stopnie, podstopnie, listwy wykończeniowe), chemię (lakiery, kleje, pianki), elementy montażowe w postaci kołków (kotew) montażowych wraz z profesjonalnym montażem, zastosujemy stawkę VAT 8%. Proces wykonywania usługi jest wieloetapowy, zaczyna się od spotkania naszego pracownika z klientem na budowie. Celem spotkania jest omówienie szczegółów technicznych i wizualnych potrzebnych do przedstawienia oferty. Nasze schody produkowane są na zamówienie zgodnie ze specyfikacją uwzględniającą konkretne warunki w lokalu, co pozwala na osiągnięcie najwyższego dopasowania elementów i zapewnienie komfortu użytkowania.

Nasi pracownicy na budowie oceniają stan istniejącej podbudowy, czyli wykonania stopni betonowych. Robione są pomiary wilgotności betonu, pomiar samych elementów schodów, ustalenie konstrukcji schodów, czyli jakie one mają być z podstopniami drewnianymi czy podstopniami z płyty MDF malowanej na kolor, czy też tzw. schody dywanowe lub skrzynkowe. Wszystkie te informacje trafiają do biura i następuje wyliczenie kosztów danego projektu. Oferta trafia do naszego klienta, który podejmuje decyzję o współpracy.

Kiedy mamy do czynienia ze schodami drewnianymi, czyli na własnej konstrukcji, wtedy robimy pomiary u klienta, a następnie przedstawiamy wizualizację komputerową do zatwierdzenia. Kolejnym krokiem jest wycena całego projektu. Nieodłączną częścią, elementem schodów są barierki i balustrady. Balustrady na schodach oferujemy w dwóch wersjach. Są to balustrady drewniane czyli elementy balustrady: słupy, tralki, poręcze są wykonane z drewna litego. Mogą one być przykładowo pomalowane na biało (słupy i tralki), a poręcz pozostaje w kolorze naturalnego drewna.

Drugą grupą są balustrady w połączeniu drewna i materiału ze stali kwasowej. Ta forma balustrady ma przeważnie konstrukcję taką iż z drewna są słupy i poręcze, a pręty są z “kwasówki”. Jedna jak i druga grupa balustrad jest przez nas jak najbardziej polecana. Serdecznie zapraszamy naszych potencjalnych klientów do zainteresowania się oferowanymi przez nas usługami. Gwarantujemy projekt, doradztwo oraz profesjonalną usługę w zakresie schodów. Jesteśmy przekonani że możemy zadowolić każdego potencjalnego klienta.

 

SCHODY DREWNIANE STYL ANGIELSKI

cena 9 930 zł
schody styl angielski

 

SCHODY SKRZYNKOWE

cena 11 700 zł
schody skrzynkowe

 

SCHODY DĘBOWE

cena 10 200 zł
schody dębowe

 

SCHODY DREWNIANE SAMONOŚNE

cena 37 000 zł
schody samonośne

Potrzebujesz kompleksowej konsultacji?

Przyjdź do jednego z naszych punktów obsługi klienta.

Punkty obsługi