Tarasy drewniane

Tarasy drewniane Białystok

W sprzedaży posiadamy deski kompozytowe firmy PRODECK LUB TWINSON oraz gatunki drewniane takie jak: Bangkirai, Tatajuba, Grapa, Ipe, Cumaru, Thermo Jesion, Modrzew Syberyjski.

Nasza Firma od 20 lat ma w swojej ofercie deski tarasowe drewniane. Na początku przygoda z deską tarasową zaczęła się od gatunków egzotycznych przede wszystkim drewna Bangkirai, Tatajuba, Merbau i Teak. Nawet w pewnym okresie wprowadziliśmy innowacyjny system montażu drewnianej deski tarasowej bez-wkrętowo. Tarasy drewniane z reguły były montowane na legarze drewnianym pojedynczym lub układanym krzyżowo tzw. kratownica. Legar zawsze musiał być oparty na stałym podłożu wykonanym z betonu, płytki chodnikowej lub na wylanych w gruncie słupach podporowych.

Rozstawy legarów były uzależnione od grubości deski tarasowej. Poszczególna deska była przykręcana do każdego legara dwoma wkrętami profesjonalnej firmy Spax. Legary jak też i deski tarasowe przed montażem były zabezpieczane profesjonalnymi materiałami w postaci olejów do tarasów w wersji bezbarwnej lub w kolorze firmy LOBA. Po zamontowaniu deska tarasowa była jeszcze raz malowana. Dla naszego klienta zawsze dawaliśmy instrukcję czyszczenia i konserwacji deski tarasowej drewnianej. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty dotyczącej zarówno desek tarasowych drewnianych jak i kompozytowych oferując Państwu nasz profesjonalizm i długoletnie doświadczenie.

Od 12 lat kiedy na rynku pokazały się pierwsze tarasy z deski kompozytowej komorowej wprowadziliśmy ją do swojej oferty. Deski kompozytowe występują głównie w wersji dwustronnej np. ryflowanej lub strukturyzowanej (imitujące układ słoja ) w różnej gamie kolorystycznej. Sposób montażu deski tarasowej kompozytowej jest podobny jak w przypadku deski drewnianej z tą tylko różnicą, że producenci desek kompozytowych zapewniają dla swoich przedstawicieli cały system w postaci legara, deski, klipsów, wkrętów i elementów do obróbki bocznej tj. listew, kątowników, zaślepek.

Taras z deski kompozytowej

System tarasu z deski kompozytowej przeważnie składa się z legara kompozytowego i deski kompozytowej, ale my bardzo często korzystamy z legara pozasystemowego z aluminium. Jest to wynikiem tego, iż legar kompozytowy musi na całej powierzchni leżeć na stałym podłożu, do którego jest przymocowany. W przypadku legara aluminiowego jest możliwość zastosowania tzw. punktowych podpór. Większość producentów desek kompozytowych dopuszcza takie rozwiązanie.

Montaż tarasu drewnianego

W dalszej części chcielibyśmy przedstawić systemowe rozwiązania montażu. Pierwszym etapem jest przygotowanie podłoża. W przypadku podłoża betonowego należy je zabezpieczyć przeciwwilgociowo i wykonać spadek ok.10-20 mm na 1mb na odpływ wody. Innym podłożem jest grunt (ziemia), powierzchnię należy wyrównać , wyłożyć włókniną a następnie ułożyć płyty chodnikowe lub wylać słupy betonowe. W przypadku montażu tarasu na balkonach nad garażami czy na podporach regulowanych gdzie nie możemy przymocować legara bezpośrednio do podłoża należy wykonać tzw. legarowanie krzyżowe.

Wykończenie tarasu

Po rozłożeniu legarów montujemy deski za pomocą klipsów z wkrętami, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej dylatacji między deskami ok. 5 mm. Ostatnim etapem jest wykończenie tarasu czyli tzw. obróbka boczna, którą możemy wykonać za pomocą listwy płaskiej lub kątownika ewentualnie zaślepek. Do ułożenia 1 m2 tarasu potrzebujemy ok. 6,8 mb deski, 3 mb legara i 25 szt. wkrętów . Z desek tarasowych drewnianych jak i kompozytowych możemy wykonać również różnego typu zabudowy, schodki, donice czy ławki.

Potrzebujesz kompleksowej konsultacji?

Przyjdź do jednego z naszych punktów obsługi klienta.

Punkty obsługi